9 kwietnia 2017 - Tradycje Wielkanocnego Stołu

 

Plakat

 

Jak co roku, w Niedzielę Palmową, która w tym roku przypada na dzień 9 kwietnia, zapraszamy wszystkich zainteresowanych tradycyjną kuchnią polską i regionalnymi zwyczajami świątecznymi, a także ciekawostkami kulinarnymi, do wzięcia udziału w dorocznym przeglądzie stołów wielkanocnych organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

W tym roku Śmiałowice wezmą czynny udział w tym przeglądzie już po raz trzynasty. Tegorocznym „daniem głównym” naszego stołu będzie "Pyszna śmiałowicka karkówka".

Oprócz pysznej karkówki, na naszym stole znajdą się także inne potrawy, ciasta i specjały wielkanocne, przygotowane przez śmiałowickie gospodynie. Zatem zapraszamy wszystkie panie uzdolnione kulinarnie do współpracy podczas przygotowań i wzbogacenia naszego stołu o swoje propozycje.

Organizatorem i koordynatorem naszej prezentacji jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Śmiałowice wspólnie z miejscową Radą Sołecką, natomiast dekoracje stoiska przygotują dzieci ze Świetlicy Dziecięcej w Śmiałowicach.

Przepisy śmiałowickich potraw prezentowanych na przeglądach stołów wielkanocnych w latach ubiegłych można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Śmiałowice → Ciekawostki (/80/ciekawostki/)

 

<<< powrót
Tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl