Wizyty, opinie, komentarze...

 

<<< powrót

 

 

Administrator serwisu zwraca się z prośbą do Czytelników i Użytkowników strony www.smialowice.pl o nadsyłanie opinii, uwag i propozycji dotyczących zawartości strony oraz jej funkcjonowania.

 

Prosimy również o udostępnienie informacji, zdjęć, dokumentów oraz innych materiałów, zarówno historycznych czy archiwalnych, jak i aktualnych, nadających się do wykorzystania na naszej stronie i mogących przyczynić się do wzbogacenia wiedzy o naszej wsi i jej mieszkańcach.

 

 

 


 

 

Piszą o nas:

 

 

 


 

Piątek 25 września 2015

 

 

Szkoła Podstawowa w Marcinowicach: "Klasy III na wycieczce..."

 

 

 


 

Wtorek 24 marca 2015

 

 

www.dsw.doba.pl: "Od teraz komputer im niestraszny"

 

 

 

 


 

 

 

 

Odwiedzili nas:

 

 

 


 

Wtorek 22 września 2014

 

 

 

W dniu 22 września z okazji niedawnego Dnia Przedszkolaka nasze Małe Przedszkole w Śmiałowicach odwiedził dość niecodzienny gość – pani Teresa Świło – Posłanka na Sejm RP.

Pani Poseł spotkała się także z rodzicami przedszkolaków. Interesowała ją sytuacja rodzin z dziećmi oraz problemy związane z organizacją opieki nad dziećmi, a także możliwości rozszerzenia działalności Małego Przedszkola.

Oto co Pani Poseł napisała o nas na swojej stronie internetowej po wizycie w Śmialowicach:

http://teresaswilo.pl/?stowarzyszenia-rozwoju-wsi-smialowice,50

 

 

    

 

    

 

 


 

Niedziela 8 czerwca 2014

 

 

 

W niedzielę 8 czerwca Śmiałowice odwiedzili potomkowie rodziny Weber – dawnych mieszkańców domu nr 18 - państwo Almuth i Karsten Klose.

Ojciec pana Karstena był jednym z pięciorga dzieci państwa Weberów, którzy przez pierwszy powojenny rok mieszkali w tym domu wspólnie z polską rodziną Wyrwów. Pani Maria Mizer z d. Wyrwa była wtedy kilkuletnim dzieckiem.

Państwo Klose odwiedzili grób swojego przodka, Wilhelma Webera - jeden z nielicznych niemieckich grobów zachowanych na śmiałowickim cmentarzu. Zwiedzili także wieś i miejsca związane z rodzinną historią.

Na zakończenie swej wizyty w Śmiałowicach, goście wpisali się do naszej księgi pamiątkowej.

 

    


 

 


 

Niedziela 1 czerwca 2014

 

 

W niedzielę 1 czerwca w Śmiałowicach gościli potomkowie rodziny Neugebauer – przedwojennych mieszkańców domu nr 20 i 21 - państwo Andrea i Karl-Heinz Mandock z córką Ruth.

Pradziadek i dziadek pani Andrei byli kowalami i to właśnie jej dziadek, August Neugebauer, wykuł główną bramę przed naszym kościołem.

Jej przodkowie, pradziadek Franz Neugebauer (1845 – 1924) i prababcia Karoline z d. Klose (1843 – 1922) pochowani są na cmentarzu przykościelnym, w grobie otoczonym żelaznym, kutym płotem.

Państwo Mandock byli gośćmi rodziny Przybyłów, zamieszkującej dom wybudowany tuż przed wojną przez dziadków pani Andrei: Augusta Neugebauera (1872 – 1944) i Annę Neugebauer z d. Winderlich (1875 - 1964). Zwiedzili też dom pp. Urbańskich oraz stojącą obok kuźnię, należącą niegdyś do dziadka pani Andrei.

Odwiedzili cmentarz, a także zwiedzili całą wieś, kościół i świetlicę. Zwyczajowo wpisali się do naszej kroniki.

 

    

 

    

 

 


 

Piątek 27 kwietnia 2012

 

 

W piątek 27 kwietnia odwiedzili naszą wieś czterej młodzi Niemcy – bracia Andreas, Carsten i Thilo Vogt oraz  ich kuzyn Andreas Wildmann, krewni dawnych mieszkańców Śmiałowic, rodziny Rosenbaumów, zamieszkujących dom nr 26, w pobliżu młyna.

Wuj braci Vogt, Robert Vogt (1869-1945), początkowo był zarządcą młyna w Siedlimowicach i Śmiałowicach, a potem także ich współwłaścicielem. Mieszkał w Siedlimowicach.

Dziadek naszych gości, Robert Vogt (1908-1980), także był właścicielem młyna, ale aż w Kłodzku. W Śmiałowicach, natomiast, mieszkała jego siostra, Wilfriede Vogt (1906-2005), żona zarządcy młyna w Śmiałowicach, Ehemanna Bruno Rosenbauma (1907-1998).

Niemieccy goście zwiedzili wieś, oglądali budynek młyna oraz dom dawnego zarządcy, a następnie obejrzeli wystawę i album pt. „Historia mojego domu” w naszej Świetlicy. Wpisali się także do naszej księgi pamiątkowej.

 

    

 

 


 

Wtorek 11 września 2007

 

We wtorek 11 września 2007, w sześćdziesiąt lat po opuszczeniu naszej wsi, odwiedzili Śmiałowice pan Wilfried Rosenbaum z małżonką oraz jego siostra Sabine z mężem - dzieci ostatniego zarządcy i współwłaściciela młyna, Ehemanna Bruno Rosenbauma (1907-1998) i jego żony Wilfriede z d. Vogt (1906-2005), którzy opuścili Śmiałowice w roku 1947. Mieszkali w pięknym "Domu na Wzgórzu", w pobliżu młyna – dziś nr 26.

Pan Wilfried przez dwa lata uczęszczał także do tutejszej szkoły, mieszczącej się w budynku obecnej Świetlicy. W chwili opuszczania Śmiałowic miał 9 lat, a jego siostra 7.

Niemieccy goście zwiedzili wieś, okolice młyna oraz dom dawnego zarządcy.

 


 

 

 


 


Napisali do nas:

 

 

 


 

29 czerwca 2012

 

Witam serdecznie,

Odwiedziłem waszą stronę, znalazłem tam dużo ciekawych informacji :)

Czy serwis działa na skrypcie wordpressa?

Gratuluję ładnej strony internetowej i przy okazji zapraszam na moją rowerową, którą prowadzę wspólnie z kolegami z liceum: http://pozdrower.pl

Pozdrawiam
Piotrek

 

 


 

11 czerwca 2012

 

Witam ze Świebodzic.
Macie super stronę www. O wiele ciekawszą, niż nasza :-)

Ale też obejmujecie w serdecznym uścisku całą wieś, a my tylko nasze stowarzyszenie.
Życzę stałej aktywności, pozdrawiam Jolanta

---

Stowarzyszenie 3. Wieku
www.3wieku.org.pl

 

 


 

     

Tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl