20 sierpnia 2015 - Quest w Milinie

 

Zdjęcie

 

Dziś, w piękny, upalny, sierpniowy dzień, dzieci ze Śmiałowic udały się z rewizytą do Milina. Towarzyszyła im instruktorka świetlicy, pani Magda Zając oraz pani Lucyna Szpilakowska, zaś w Milinie czekali na nas nasi znajomi z questu w Śmiałowicach: dzieci i ich opiekunki - panie Ania Górniak i Basia Olszewska oraz pan Mirosław Stawski - dyrektor GOK w Mietkowie.

 

W Milinie, podobnie jak miesiąc wcześniej w Śmiałowicach, dzieci ze Śmiałowic wspólnie z dziećmi z Borzygniewa i Milina przeszły trasę questu noszącego tytuł "Szlakiem dawnych zawodów". Poznały niektóre wydarzenia z historii Milina i jego zabytki oraz odwiedziły siedziby przedstawicieli różnych rzemiosł i zawodów: piekarza, organisty, karczmarza, młynarza, gorzelnika, lekarza i innych.
Po odnalezieniu skarbu wszyscy wrócili na teren świetlicy, gdzie na zmęczonych uczestników zabawy czekało już ognisko i kiełbaski. Pobyt w Milinie zakończyły wspólne gry i zabawy.


Trzeba podkreślić, że wycieczka do Milina była możliwa dzięki życzliwości pana Bogdana Beystera, który zapewnił dzieciom transport do Milina.

 

 

zdjęcia >>>

 

 

 

<<< powrót
Tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl