Sobota 3 lutego 2018 - Śmiałowickie Polityki Publiczne

 


ŚMIAŁOWICKIE POLITYKI PUBLICZNE ;)


W sobotę 3 lutego odbyło się spotkanie uczestników programu Indywidualnej Mobilności Ponadnarodowej, realizowanego w ramach projektu pn. "Polityki publiczne europejskiej jakości", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w którym w roku 2017 wzięło udział aż 9 członków naszego Stowarzyszenia. Uczestniczyli oni w czterech pięciodniowych wizytach studyjnych w Niemczech i we Włoszech.


Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali także członkowie innych dolnośląskich organizacji, którzy wraz z nami współuczestniczyli w tych wizytach oraz panie z RCWiP w Wałbrzychu, które koordynowały progam wyjazdów.


Uczestnicy projektu mieli możliwość poznać metody i techniki pracy w europejskich organizacjach pozarządowych, wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe kontakty oraz ciekawie spędzić czas poznając nowe miejsca i ludzi. W praktyce okazało się, że równie ważne jak nowe doświadczenia i kontakty międzynarodowe są kontakty, które nawiązały się pomiędzy uczestnikami poszczególnych grup. Ich owocem był m.in. udział śmiałowickich dzieciaków w "Półmaratonie Świdnickim" albo organizacja listopadowego biegu na trasie "Sobótka - Krasków".


Śmiałowickie spotkanie dało okazję do wspomnień i podsumowań oraz do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami zagranicznych wyjazdów do różnych miast europejskich, a uczestniczące w spotkaniu przedstawicielki Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Wałbrzychu - Panie Agnieszka i Sylwia - mogły ocenić efekty swoich działań podejmowanych w ramach tego programu.


Lutowa pogoda okazała się łaskawa i pozwoliła na zaprezentowanie gościom Śmiałowic w jak najlepszym świetle (dosłownie i w przenośni), zaś całości dopełniły atrakcje stołu przygotowane przez panią Irenkę. :)


Sobotnie spotkanie było nie tylko okazją do pochwalenia się działaniami i osiągnięciami jego uczestników, ale
także podsunęło uczestnikom nowe pomysły i płaszczyzny współpracy.

 

 

zdjęcia >>>

 

 

 

<<< powrót
Tworzenie stron internetowych HM sp. z o.o. www.hm.pl | hosting www.hb.pl